chidazin

خوشحالي يعني

خوشحالي يعني


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۸:۲۲ توسط:chidazin موضوع:

روانشناسي و مشاوره

روانشناسي و مشاوره

دوستان خوب سلام

امروز مي خواهيم شما را با برخي از سوالات متداول در خصوص ارتباط با جنس مخالف آشنا كنيم. اين سوالات حاوي برخي ديدگاه هاي مشاور تربيت ديني سايت است. مشاور ما پاسخ گوي سوالات شما در ارتباط با اين موضوعات مي باشد.

 روانشناسي

 مشاوره

1- آيا مي دانستيد تحقيقات نشان مي‌دهد كه داشتن رابطه‌ عاطفي با جنس مخالف، اعتماد به نفس نوجوانان را كاهش داده و احتمال بروز افسردگي را بيش‌تر مي‌كند؟

2- آيا مي دانستيد بسياري از موارد، ارتباط با جنس مخالف به كاهش انگيزه‌هاي تحصيلي مي‌انجامد و احتمال مردودي و ترك تحصيل را افزايش مي‌دهد؟ اين شرايط بر احساس رضايت فرد از زندگي، آينده‌ تحصيلي شغلي و تشكيل خانواده وي تأثير منفي خواهد داشت.

3- آيا مي دانستيد هر چه زمان برقراري ارتباط با جنس مخالف طولاني‌تر باشد، وابستگي عاطفي افراد به يكديگر بيش‌تر شده و قطع رابطه با رنج هاي فراواني همچون مشكلات جسمي، افت تحصيلي، اشتغالات ذهني و... همراه خواهد بود؟

4- آيا مي دانستيد ترس طولاني مدت از آشكار شدن رابطه‌ پنهاني با جنس مخالف به ويژه پس از قطع ارتباط دختران را در معرض نگراني و اضطراب ناتوان كننده‌اي قرار مي‌دهد و بر احساس خشنودي و سلامت روابط زناشويي آن‌ها در آينده تأثير منفي مي‌گذارد؟

5- آيا مي دانستيد بيش از ۸۴% پسران با قاطعيت اظهار داشته اند كه با دختراني كه ارتباط دوستي برقرار كرده اند هرگز ازدواج نخواهند كرد؟! زيرا به نجابت و پاكدامني آنها به هيچ وجه اعتماد نداشته و معتقدند كه اين گونه دختران كه به آساني با آنها دوست شده اند، مي توانند با هر كس ديگري دوست شوند.

6- آيا مي دانستيد يافته هاي پژوهشي مركز مطالعات سازمان ملي جوانان نشان مي دهد، حدود 45 درصد از طلاق ها به نحوي با آشنايي پيش از ازدواج از طريق دوستي يا آشنايي در محل كار و يا تحصيل جوانان مرتبط است؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۷:۳۲ توسط:chidazin موضوع:

سرويس تختخواب

سرويس خواب هاي زيبايي براي خريد در سايت هاي مختلفي وجود دارد اما هر يك از اين سايت ها به تنهايي يك براي عرضه محصولات يك تامين كننده است ولي در سايتي وجود دارد كه در آن محصولات تامين كننده هاي مختلفي وجود دارد كه بسيار متنوع و جامع است.

براي ديدن سرويس خواب كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۶:۳۸ توسط:chidazin موضوع:

تبديل تاريخ

دانستن دقيق تاريخ به يك تاريخ ديگر براي همه ما مشكل است بين منظور بايد مرجعي باشد كه از دقيق بودن آن اطمينان داشته باشيم.

 

جهت تبديل تاريخ از شمسي به ميلادي يا ميلادي به شمسي و قمري و... كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۵:۴۶ توسط:chidazin موضوع:

كاردستي

وسايل لازم 
دستمال كاغذي
چسب
مقوا
مقداري نمد سفيد
قيچي
شيوه ساخت 
براي ساخت اين بال هاي زيبا ابتدا الگوي بال را به هر شكلي كه مايل هستيد روي مقوا بكشيد و دور آن را برش بزنيد. روي مقوا را به چسب آغشته كنيد و آن را روي يك روزنامه بچسبانيد. اطراف روزنامه را برش هاي ريز ايجاد كنيد و لبه ها را بچسبانيد. پس از اين كه چسب ها كاملا خشك شد نوبت به پر هاي بال است.

كاردستي 

كاردستي با وسايل دور ريختني

كار دستي با كاغذ

براي پر ها مي توانيد از دستمال كاغذي سفيد يا كاغذ كشي استفاده كنيد. دستمال را از گوشه روي هم تا بزنيد تا يك مثلث تشكيل شود سپس مقداري آن را چين دهيد و در دست محكم فشار دهيد تا كاملا خط چين ها مشخص شود. پس از آن از گوشه شروع كنيد و تمام قسمت هاي رويه بال را با اين پر ها بپوشانيد.

پس از اين كه هر دو قسمت رويه بال را با پر ها پوشانديد نوبت به قسمت پشت بال مي رسد. براي اين كه كار زيبا تر باشد بهتر است لايه اي از نمد را به اندازه الگوي بال برش بزنيد و با چسب به پشت بال ها بچسبانيد. وسط دو بال را با مقداري كش 2 سانتي به هم متصل كنيد و درجشنها و ميهماني ها از زيبايي وكاردستي و خلاقيت تزيينات دست ساز خود لذت ببريد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۵:۰۷ توسط:chidazin موضوع:

صندلي راك

صندلي راكينگ چير

صندلي راك يكي از بهترين وسايلي است كه در خانه در مواقع خستگي ها و حتي براي آرامش گرفتن و ريلكس كردن به كار ميرود.

اين صندلي يك مدل قديمي است كه ديزاين متفاوتي را در خانه خلق مي كند زيرا هم سبك قديمي دارد و هم ظاهري كلاسيك كه اين خصوصيات آن را خاص مي كند.

بهترين اسمي كه مي توان براي صندلي راك انتخاب كرد گهواره آرامش بخش بزرگسال (صندلي گهواره اياست

تاب خوردن آرام روي صندلي در حاليك كتاب مورد علاقه را ميخوانيد و يا يك نوشيدني خاص مي خوريد و منظره بيرون را تماشا مي كنيد بهترين حس آرامش است.

اين صندلي نمادي از آرامش است.

براي ديدن انواع صندلي راك كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۴:۲۱ توسط:chidazin موضوع:

تبديل تاريخ شمسي به قمري

تبديل تاريخ شمسي به قمري


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۷:۳۸ توسط:chidazin موضوع:

كاردستي با چوب بستني

كاردستي با چوب بستني

وسايل لازم

كاردستي

12 عدد چوب بستني

تخته سه لايي يا مقواي ماكت سازي

عقربه هاي ساعت و يك درب بطري

اره مويي

رنگ هاي آكروليك

چسب چوب

شيوه ساخت:

گام اول: ابتدا چوب هاي بستني را كه قبلا تميز كرده ايد با رنگ هاي دلخواه خود رنگ آميزي كنيد.

گام دوم: براي بدنه ساعت ديواري مي توانيد از مقواي ماكت سازي استفاده كنيد يا اگر بخواهيد كاردستي شما استحكام بيشتري داشته باشد از تخته سه لايي استفاده كنيد . در هر صورت ابتدا دايره اي با قطر دلخواه روي تخته يا مقوا رسم كنيد. براي اين كار مي توانيد از پرگار استفاده كنيد يا اگر دايره بزرگ تري مي خواهيد با استفاده از خط كش و گونيا آن را رسم كنيد.به خاطر داشته باشيد هر قدر قطر دايره بيشتر باشد ساعت شما بزرگ تر خواهد بود و اين كار به سليقه شما و دكور اتاقتان بستگي دارد.براي برش تخته سه لايي از اره مويي استفاده كننيد تا برش تخته ظريف تر باشد و پس از اتمام برش دور تخته را با سمباده نرم كنيد. سپس با رنگ سفيد آن را رنگ آميزي كنيد و نقطه وسط ساعت را با ميخ سوراخ كنيد و 12 شعاع آن را مشخص كنيد.

كاردستي

كاردستي

كاردستي5

كاردستي3

گام سوم: چوب بستني هايي را كه به رنگ هاي مختلف رنگ آميزي كرديد با استفاده از چسب چوب روي شعاع هاي ساعت بچسبانيد و اجازه دهيد تا خشك شود.

كاردستي6گام چهارم: درب بطري را به وسيله يك درفش داغ سوراخ كنيد و با چسب محكم پشت صفحه ساعت بچسبانيد.به اين وسيله مي توانيد ساعت را به ديوار آويزان كنيد.

كاردستي7

گام پنجم: براي شماره هاي ساعت از اجسام مختلف مي توانيد استفاده كنيد . ما در اين جا از فوم استفاده كرديم اما شما مي توانيد از دكمه هاي بزرگ رنگي ، قطعات چوب يا هر چيز دلخواهي استفاده كنيد . فوم ها را به صورت دايره هاي كوچك بريده و پس از نوشتن شماره هاي 1 تا 12 روي آن ها به رنگ دل خواه رنگ آميزي كنيد.

كاردستي9


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۷:۰۱ توسط:chidazin موضوع:

هنر شفاف انديشيدن

كتاب هنر شفاف انديشيدن نوشته: رولف دوبلي نشر: چشمه با ترجمه: عادل فردوسي پور، بهزاد توكلي و علي شهروز در ۱۰۸ صفحه با اشاره به تمامي ۹۹ خطاي مطرح شده در كتاب كتاب « هنر شفاف انديشيدن» كتابي است با مضمون جامعه شناسي، روان شناسي و خودشناسي؛ كه توسط يك رمان نويس و اقتصاددان سويسي (رولف دوبلي) نوشته شده و عادل فردوسي پور به همراه دو نفر ديگر آن را ترجمه كرده اند.

مطالب مرتبط:

كتابخانه كوچك

كتاب درباره اشتباهاتي است كه انجام داده ايم، ولي نبايد انجام مي داديم. اشتباهاتي كه انجام دادنشان نارواست لاكن به دليل عدم آشنايي به اين اشتباهات روزانه به دفعات در زندگي ما تكرار مي شوند. در كتاب به ۹۹ خطا اشاره شده است كه به زعم خود نويسنده اين تعداد خطا كامل نبوده و مي توان به آن ها فزود و صد البته بايد دانست كه خطاهاي موجود در اكثر موارد با ديگر خطاها هم پوشاني هايي را خواهند داشت. بعد از مطالعه و البته خودداري از انجام خطاهاي ذكر شده مي توانيم ذهن و زندگي شفاف تري داشته باشيم و مسائل را با ديدي متفاوت از قبل بنگريم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۳۳:۵۲ توسط:chidazin موضوع:

ساز قانون

ساز قانون يكي از قديمي ترين سازهاي ايران است،كه در ايران هنوز بعضي ها آن را نمي شناسند .اما در بعضي از كشورهاي ديگر مانند : تركيه،‌عراق ، عربستان و...يكي از معروف ترين سازها است

بعضي ها معتقدهستند ساز قانون متعلق به فارابي بوده ، بعضي هاي ديگر هم مي گويند در قرن ششمهجريدر خراسان و يا در موصل (يكي از شهر هاي عراق امروزي) پيداشده است ، اما سرمنشا اصلي پيدايش ساز قانون مانند بعضي از ساز هاي ديگر پنهان مانده است.

اين ساز داراي يك جعبهٔ چوبي به شكل ذوزنقه‌است كه به وسيلهٔ دو انگشت سبابه و دو مضراب (كه ميان حلقه‌اي كه به انگشت كرده‌اند و خود انگشت قرار مي‌گيرند) نواخته مي‌شود.

از لحاظ دسته بندي سازها قانون جزء سازهاي زهي مضرابي است سيمها از رودهٔ گوسفند يا نوعي نايلون ساخته شده، كه به دور گوشيهايي كه وضع ستوني دارند، پيچيده مي‌شوند.

معروف ترين نوازنده ي قانون

 1312052365

 قانون را ابتدا استاد مهدي مفتاح به موسيقي ايران وارد كرد. بعد از قرن‌ها كه اين ساز در موسيقي ايراني حضوري نداشت. اما تا سال‌هاي سال، نام «قانون» و «سيمين» با هم برده مي‌شد. سهم مهم هنر خانم سيمين آقا‌رضي در شناساندن اين ساز فراموش نمي‌شود.

سيمين آقارضي در پانزدهم آذر ماه سال1317 در تهران و در خانواده اي هنر دوست و هنر پرور زاده شد. او با بهره گيري از آموزش هاي هنرمند فقيد محمود ذوالفنون،رديف هاي ويولن را به طور كامل نزد استاد زنده ياد ابوالحسن خان صبا آموخت.و.پيانو را نزد استاد جواد معروفي،قانون را نزد استاد مهدي مفتاح،آواز را از استاد غلامحسين بنان و تنبك را نزد استاد حسين تهراني فراگرفت.علاوه بر سازهاي نامبرده وي با نواختن رباب،بربط،قيچك و كمانچه نيز آشنايي كامل داشت. . از سال 1341 اركستري را به نام (اركستر سيمين)بنياد نهاد.آهنگ هاي اين اركستر را خود مي ساخت وتكنوازي هاي آن را هم خود مي نواخت.در اواخر دهه چهل به عنوان تكنواز قانون به استخدام راديو درآمد و در اركسترهاي بزرگي مانند گلها،سازهاي ملي و...مشاركتي پربار داشت.

نوازندگي در موسيقي سريال‌هاي «امام علي(ع)»، «تنهاترين سردار»، «مسافر ري»، «روز واقعه» و بسياري ديگر از كارهاي تاريخي ديگر با نواي سرپنجه‌هاي سيمين آقارضي بر ساز قانون همراه است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۳۱:۴۳ توسط:chidazin موضوع: