chidazin

فسيل

فسيل ها خبر از موجودي مي دهند كه روزگاري زنده بوده است. اگر مي خواهيد بدانيد فسيل چگونه به وجود مي آيد ، چرا فسيل ها مخصوصا فسيل جانوران منقرض شده براي فسيل شناسان مهم هستند و از همه مهم تر اگر مي خواهيد خودتان فسيل درست كنيد پيشنهاد مي كنيم اين مطلب را تا آخر بخوانيد.

فسيل كلمه اي انگليسي و به معناي "پنهان شده" است. فسيل ها انواع مختلف دارند . اندازه يك فسيل مي تواند به كوچكي يك دانه و يا به بزرگي يك استخوان دايناسور باشد. فسيل ها در شرايط جوي مناسب و خاص به وجود مي آيند. يك فسيل مي تواند سندي از ميليون ها سال پيش باشد.

15603461-model-dinosaur-fossil

فسيل گياهان:

فسيل دانه هاي سخت و ساختارهاي چوبي گياهان ، بيشترازفسيل گل ها و برگ ها وجود دارند.

از گل ها و برگ هاي خشك شده اثري به عنوان فسيل باقي نمي ماند ولي اثر و ساختار ظريف آنها طي شرايطي روي يك جسم باقي مي ماند و تبديل به فسيل مي شود.

Plant-fossil

فسيل حيوانات:

بقاياي مانده از دندان ، استخوان ، پوست هاي سخت مانند لاك و صدف ، فسيل هاي ماندگارتري نسبت به پوست ، گوشت ، خز ، مو و پر حيوانات هستند. اگر خوش شانس باشيد اين فسيل ها را مي توانيد در كنار اسكلت ، زير خاك و در جاهاي دست نخورده پيدا كنيد.

pikespeak.fossil-fish

فسيل نرم تنان :

هنگامي كه در كنار دريا صدف جمع مي كنيد شايد بين آنها فسيلي از يك نرم تن بيابيد. فسيل ها با حركت دائم آب از زير خاك ، گل و لاي يا ماسه در مي آيند و ممكن است در ساحل پيدا شوند .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۱۹:۵۱ توسط:chidazin موضوع:

حمام شيخ بهايي

حمام شيخ بهايي با راز عجيب خود، گرم شدن به وسيله يك شمع نشان دهنده نبوغ ايراني و هنرمندي آن در طراحي، معماري و ساخت بنا ست كه مدت ها ذهن جهانيان را به خود مشغول كرده بود.
شيخ بهايي از بزرگترين دانشمندان عصر صفوي در دوره شاه عباس است. او در فلسفه، منطق، نجوم و رياضيات تبحر و صاحب نظر و انديشه بود.
علاوه بر معماري حمام، ساخت ساعت آفتابي در حرم مطهر امام رضا (ع)، معماري مسجد امام اصفهان، مهندسي حصار نجف و... كه زاييده ذهن خلاق و نبوغ ذاتي او بود براي ما به يادگار مانده است.
اين حمام در شعاع 100 متري گنبد نظام الملك در جنوب مسجد عقيق اصفهان قرار دارد. از نظر معماري متعلق به دوره صفويه است و شرايط معماري آن دوره را رعايت كرده است.
در نقل هايي تاريخي هر كجا از اي حمام سخني به ميان آمده است با نام حمام اسرارآميز از آن ياد شده است.
معماري داخلي حمام به اين صورت بود: مكاني با سنگ مرمر براي ماساژ بدن، غرفه هايي براي استراحت و صرف غذاها و نوشيدني هايي كه در حمام هاي عمومي آن زمان رايج بود.

اين حمام دو معماي رازگونه دارد كه تا به امروز به صورت صد در صد حل و كشف نشده اند.

معماي اول، روشن بودن هميشگي شمعي به عنوان تنها منبع گرمايي حمام است.
معماي دوم، گرم شدن مخزن بزرگ حمام با همان يك عدد شمع.
نظر ديگري كه، عنوان گرديده است وجود عصارخانه اي (محلي است كه از دانه هاي روغني، روغن تهيه مي كنند) در نزديكي مسجد است كه از اين عصارخانه روغن خاصي به مخزن گرمايي حمام راه پيدا مي كرد.
حدس ديگر كه راجع به روشن بودن هميشگي شمع زده مي شود اين كه سيستم لوله كشي سفالي زيرزميني در بين آبريزگاه مسجد جامع و اين حمام وجود داشته است كه به روش مكش گازهاي متان و اكسيدهاي گوگردي را به خزانه حمام مي رسانده است و با محاسبات دقيق شيخ بهايي و طراحي منحصر به فرد خزينه اين گازها به عنوان منبع گرما در مشعل خزينه مي سوخته است.
در حين مرمت اين حمام لوله هاي سفالي و چاه هايي كشف شد كه نظريه بالا را تاييد مي كند. بنابراين آب هميشه گرم اين محل با سيستم "دم و گاز" يعني به كمك گاز متان فاضلاب مسجد جامع و چيكيدن روغن عصارخانه شيخ بهايي تامين مي شد.
امروزه علم بازيافت فاضلاب و توليد انرژي از آن در كشورهاي اروپايي و آمريكايي بسيار رايج است اما متاسفانه در ايران كاربردي ندارد.
راز دوم با كشف يك مخترع از مشهد تا حدودي مشخص شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۱۹:۲۷ توسط:chidazin موضوع:

قايقي خواهم ساخت

قايقي خواهم ساخت خواهم انداخت به آب دور خواهم شد از اين خاك غريب... آري...قايقي ميسازم...چوب و لوازمش را هم دارم...فكر رفتن توي سر دارم. مي خواهم از اينجا بروم. براي هميشه. اصراري ندارم كه كمكم كني يا همراهم باشي. برو...تنهايم بگذار... مي خواهم تنها باشم. تنهاي تنها. مثل اينكه تنهايي بهتر از جفت بودن است...زين پس ميخواهم با خلوت خودم جفت شوم. ميخواهم به جاي تو خدايم نازم را بكشد. قايقم را كه ساختم، توي آب نمي اندازم! آتشش ميزنم تا با دودش خدا را متوجه خودم كنم. سپس سوار قايقم ميشوم، تا هيزمي شوم براي سرخ تر شدن شعله هايش...تا شعله هاي آتش به روحم بال پرواز بدهد.بال پرواز به سمت هرچه بي نهايت است. ميدانم، پيش خدا هم كه بروم، جز آتش نصيبم نميشود.اما هر چه باشد از اين كره ي خاكي كدر بهتر است.هر چه باشد آنجا در آتش خودت ميسوزي و ميسازي و ميريزي وكسي كاري به كارت ندارد،نمي گويند چرا زبانه هاي آتش تو رنگ عجيبي دارد.آنجا هيچكس با من كاري ندارد.من هم اينجا كاري ندارم.ميخواهم بروم.جايي كه تهي ست از هر چه آدم... خدايا دستم را بگير و مرا ببر پيش خودت! آثار"زمين هم عاشق شده!" زمين را نگاه كن...جامه ي نارنجي به تن كرده...قلبش مثل آهن گداخته سرخ شده!چهره در هم كشيده...اگر كمي ناملايم با او سخن بگويي،رنجيده خاطر ميشود و شروع ميكند به اشك ريختن و فرياد زدن... عاشق است ديگر...هر كس عاشق شود روزگارش همين است.تا دهان باز ميكني تا كلامي با او سخن بگويي برافروخته ميشود و مي غرد! عاشق شدن خودمان را به ياد داري؟!تو آرام و قرار نداشتي...هميشه ابروهايت بهم گره خورده بود و چشمانت نيمه باز بود وقتي كه رنجور ميشدي!چشمان من هم كه هميشه ي خدا تر بود!تا ناراحت ميشدم صدايم مي لرزيد و اشكهايم جاري ميشد.تو اشكهايم را پاك ميكردي و ميگفتي از چشمانت مرواريد مي بارد و مانند صياد كار كشته اي با حوصله اشكهايم را صيد ميكردي و به قول خودت گنجينه اي مي ساختي از مرواريد هاي احساس يك عاشق! من و تو توي اين جاده ي باريك و طولاني،روزگار گذرانده ايم!عاشقي كرده ايم!پا روي قلب چروكيده و زخم خورده ي برگها گذاشته و دردهايشان را شنيده ايم!يادش بخير وقتي پاييز فرش سرخ و دست بافش را روي زمين پهن كرده بود من و تو ساعتها توي اين جاده ي باريك زير باران،بدون چتر قدم زده ايم و خيس شده ايم...نگاه كن...زمين هم عاشق شده...درست مثل ما!!! 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۱۹:۱۰ توسط:chidazin موضوع:

فال رنگي

سودوكو بازي سرگرم كننده و  علمي است كه چند سالي در كشور ما رواج يافته است اما اصل اين بازي از كشور ژاپن به كشورهاي ديگر راه يافته است. نام سودوكو برگرفته از يك جمله ژاپني SUUJI WA DOKUSHIN NI KAGIRU  به معناي (عددها بايد تنها باشند) است.

سودوكو  جدولي است كه از ۹ ستون عمودي و ۹ ستون افقي تشكيل شده است. كل جدول هم خودش  به ۹ ستون كوچك تر تقسيم مي‌شود. براي طرح  كردن وحل جدول سودوكو چند نكته بايد در نظر گرفته شود:

1- در هر سطر جدول بايد تمامي اعداد ۱ الي ۹ بدون تكرار قرار گيرد.

2- در هر ستون جدول بايد تمامي اعداد ۱ الي ۹ بدون تكرار قرار گيرد.

3- در هر ناحيه جدول بايد تمامي اعداد ۱ الي ۹ بدون تكرار قرار گيرد.

در اين كتاب 500 جدول به ترتيب آسان تا بسيار پيچيده قرار دارد. در هر مرحله 100 جدول وجود دارد كه شما مي توانيد به ترتيب از جدول هاي بسيار آسان شروع كنيد تا بعد از مهارت لازم به مراحل سخت تر برسيد اما اگر از  كساني هستيد كه با اين بازي آشنا هستند به راحتي مي توانيد به سراغ مرحله اي برويد كه فكر مي كنيد براي شما مناسب تر است. در پايان هر بخش نيز پاسخ صحيح جدول ها آمده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۰۲:۴۲ توسط:chidazin موضوع:

عكس سياه و سفيد

امروزه ديگر فيلم هاي سياه و سفيدي كه چندين سال پيش در همه جا فراوان بود به راحتي پيدا نمي شود و عكاسي با دوربين هاي ديجيتال و موبايل جاي عكاسي با فيلم را گرفته است اما جاذبه عكس هاي سياه و سفيد هرگز از بين نمي رود. همه دوربين هاي ديجيتال گزينه اي براي سياه و سفيد كردن عكس ها دارند و يا بعد از عكاسي به راحتي مي توانيد اين كار را در نرم افزار هاي ويرايش تصوير مانند فتوشاپ انجام دهيد اما براي خلق يك عكس خوب سياه و سفيد به نكات زير نيز توجه كنيد.

كنتراست بالا

بر خلاف عكس هاي زنگي كه كنتراست زياد در آن ها عكس را از بين مي برد در عكس هاي سياه وسفيد يكي از راه هاي برجسته تر كردن موضوع استفاده از كنتراست بالاي تصوير است به نحوي كه بخشي از عكس روشن تر و بخشي در سياهي فرو رود . اين اختلاف رنگ هاي سياه وسفيد اگر با موضوع مناسبي ايجاد شده باشد به راحتي مي تواند توجه بيننده را به عكس جلب كند.عكس سياه و سفيد (2)عكس سياه و سفيد (6)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۳۳:۴۹ توسط:chidazin موضوع:

رشته داروسازي


1) واحدهاي درسي و طول دوره تحصيل
پس از قبولي براي ورود به اين رشته، دانشجو مي بايست طي يك دوره حداقل پنج سال و نيمه، 209 واحد درسي را بگذراند. به اين صورت كه بعد از گذراندن 180 واحد درسي، موظف به قبولي در آزموني است كه هر ساله به صورت كشوري برگزار مي شود و پس از پذيرش در اين آزمون، امكان فعاليت دانشجويان به عنوان جايگزين مسئول فني در داروخانه ها، همزمان با ادامه تحصيل، وجود دارد.
در زير عناوين واحدهاي درسي ارائه شده در هر ترم، آمده است.

رشته داروسازي

يادگيري علم شيمي با واحد شيمي عمومي آغاز و در ترم هاي بعد، واحدهاي شيمي آلي و شيمي تجزيه، دانشجو را براي آموختن علم شيمي داروئي، كه از پايه هاي علم داروسازيست، آماده مي كند.
هدف از تدريس دروس تشريح و بافت شناسي، فيزيولوژي، ايمونولوژي، انگل شناسي و ميكروب شناسي نيز، ايجاد آمادگي ذهني كافي براي درك بهتر دروس فارماكولوژي و دارودرماني مي باشد. 
از ابتداي سال سوم، يادگيري علوم فارماكولوژي، فارماسيوتيك و فارماكوگنوزي آغاز مي شود.
علم فارماكولوژي به بررسي اثر داروها بر بدن و نحوه عملكرد آنها مي پردازد. فارماسيوتيكس و فيزيكال فارماسي مربوط به نحوه ساخت داروها در صنعت، مواد جانبي به كار رفته در اشكال مختلف داروها و علت كاربرد هر يك از آنها است. علم فارماكوگنوزي نيز، آشنايي با خواص داروئي گياهان است. اين علوم هر يك به شكل جامع از سال سوم تا انتهاي سال پنجم، تدريس مي شوند.
از واحدهاي درسي ديگر، آناليز دستگاهي است كه نحوه كار با دستگاه هاي شناسايي عناصر و مولكول ها و چگونگي تفسير داده هاي حاصل از كاربرد اين دستگاه ها را آموزش مي دهد.
آمار زيستي، روش هاي مطالعات آماري و آزمون هاي آماري مختلف و نحوه اجراي آنها در نرم افزارهاي مختلف را آموزش مي دهد.
همانند ساير رشته ها، در رشته داروسازي هم واحد درسي زبان تخصصي، جهت ارتقاي قدرت فهم متون تخصصي داروسازي و اخلاق حرفه اي براي يادگيري اصول كلي اخلاقي در اين حرفه، ارائه مي شود.
جمعيت و تنظيم خانواده جزء دروس عمومي است.
واحد مواد خوراكي و رژيم درماني، جهت يادگيري كليات مربوط به هرم غذايي و نيازهاي تغذيه اي بيماران تدريس مي شود.
فراورده هاي بيولوژيك، معرفي واكسن ها و پادتن هاست.
مديريت، مديريت خريد، فروش و واردات و صادرات فراورده هاي داروييست.
واژه شناسي، يادگيري معادل هاي انگليسي اصطلاحات رايج در داروسازيست.
از ترم هفتم، آموزش دارودرماني يا همان فارماكوتراپي آغاز مي شود كه اين علم، همه اطلاعات مورد نياز براي تجويز يك دارو؛ از جمله كاربرد دارو، زمان مصرف، عوارض جانبي، دوز لازم در هر بيماري، موارد منع مصرف و ... را در اختيار دانشجو قرار مي دهد.
بيوتكنولوژي، از دروسي است كه محتواي آن، بسيار به روز بوده و از روش هاي جديد براي ساخت داروها با استفاده از موجودات زنده و همچنين ساخت لوازم درماني به كمك موجودات زنده، مطالبي را ارائه مي دهد.
در ترم هشتم، آموزش شيمي داروئي آغاز مي شود كه بررسي نحوه اثر داروها بر بدن با توجه به ساختار شيميايي آنهاست.
همچنين كارآموزي در عرصه داروخانه، از ترم هشتم آغاز مي شود كه در حقيقت، شروع ايستادن دانشجو پشت گيشه داروخانه جهت آموختن فنون لازم جهت كار به عنوان مسئول فني داروخانه است.
سم شناسي(نظري و عملي) و كنترل مسموميت، همانطور كه از اسم آنها مشخص است، آشنايي با انواع سموم از جمله سموم شيميايي و بيولوژيك به كار رفته در جنگ ها، سموم به كار رفته در كشاورزي و ... و نحوه درمان افراد مسموم است.
كشت سلولي نحوه كشت سلولهاي زنده جهت انجام آزمايشات و تحقيقات پزشكي و كنترل ميكروبي، روش هاي آزمايشگاهي كنترل مواد دارويي و غذايي از جهت آلودگي هاي ميكروبي است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۳۳:۲۵ توسط:chidazin موضوع:

سيامك گلشيري

سيامك گلشيري در بيست و دوم مرداد ماه 1347 در يك خانوادة فرهنگي در اصفهان متولد شد. دوران كودكي را در اصفهان سپري كرد و سپس در شش‌ سالگي به همراه خانواده، به سبب تغيير شغل پدر، به تهران مهاجرت كرد. بعد از انقلاب، در سال 1359، بار ديگر به اصفهان بازگشت. در اواخر دوران دبيرستان به فعاليت‌هاي نمايشي روي آورد و چندين نمايشنامه را روي صحنه برد. با پايان اين دوران تحصيلي،  اين فعاليت ها هم قطع شد. پس از آن به خدمت سربازي اعزام شد و از آنجا كه تنها پسر خانواده بود، از رفتن به جبهه معاف شد. او در اين دوران به فراگرفتن زبان آلماني روي آورد. پس از پايان اين دوران،  در سال 1369، تحصيلات خود را در رشتة زبان آلماني آغاز كرد. در اين دوران به تدريج نه‌تنها به ادبيات آلمان، كه به ادبيات تمامي جهان علاقه مند شد و در كنار خواندن آثار نويسندگان آلماني،  به مطالعة آثار مشهور ادبيات جهان نيز پرداخت. در سال 1375، پس از نوشتن رساله‌اي با عنوانداستان كوتاه در آلمان، پس از جنگ جهاني دوم، موفق به گرفتن درجة فوق ليسانس زبان و ادبيات آلماني شد.  گلشيري فعاليت ادبي‌اش را از سال 1370 آغاز كرد. اولين داستان كوتاه او به نام «يك شب، ديروقت» در سال 1373، در مجلة آدينه به چاپ رسيد و پس از آن داستان‌هاي زيادي در مجلات مختلف ادبي، نظير آدينه، گردون، دوران، كارنامه، زنده رود، زنان، كلك و چندين و چند مقاله در روزنامه‌هاي مختلف به چاپ رساند و سرانجام در 1377 اولين مجموعه‌داستانش با عنوان از عشق و مرگ منتشر شد.  بيشتر داستان‌هاي گلشيري در ايران معاصر و به ويژه تهران معاصر اتفاق مي افتند و با نگاه كاملاً رئاليستي به انسان معاصر و رابطه‌اش با جامعة معاصر مي‌پردازند. از مشخصات داستان‌هاي او مي‌توان به صحنه‌هاي متعدد و نثر كاملاً بي‌طرفانه و خالي از صفت و قيد و نيز ديالوگ‌هاي بسيار اشاره كرد.  گلشيري تا كنون پنج بار موفق به دريافت جايزه و بيش از ده بار نامزد جوايز مختلف ادبي بوده است. او بيش از ده سال است كه در دانشگاه‌ها و مراكز مختلف به تدريس داستان نويسي مشغول است. برخي از آثار : رمان نوجوان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۱۰:۴۷ توسط:chidazin موضوع:

تبديل تاريخ هجري به ميلادي

تبديل تاريخ هجري به ميلادي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۹:۵۳ توسط:chidazin موضوع:

عنكبوت

بسياري از مردم فكر مي كنند عنكبوت ها جزء حشرات هستند در حالي كه آن ها در يك طبقه بندي جداگانه دسته بندي مي شوند. عنكبوت ها در دسته اي از حيوانات به نام عنكبوتيان قرار مي گيرند. كنه و عقرب نيز جزء اين دسته از جانوران هستند. عنكبوتيان اشتراك بسياري با بندپايان دارند. تفاوت هاي آن ها با حشرات اول در نداشتن شاخك است. بدن عنكبوتيان به 2 قسمت تقسيم مي شود در حالي كه بدن حشرات 3 قسمتي است. تعداد پاهاي عنكبوت ها 8 تاست ولي حشرات اكثرا" 6 پا دارند. تار عنكبوت از چيست و چگونه توليد مي شود؟Spiders.nojavanha (1)تار عنكبوت از نوعي پروتئين كه سرشار از آمينو اسيدهاي آلانين و گليسين است ساخته مي شود. رشته هاي سازنده اين پروتئين با بي نظمي زيادي به هم پيچيده شده اند كه با ميكروسكوپ قابل مشاهده است. اين بي نظمي باعث خاصيت كش ساني تار عنكبوت مي شود. عنكبوت از آب به عنوان حلال پروتئين استفاده كرده و با سازمان خاصي كه در بدن و دهان خود دارد شروع به ريسيدن تار مي كند. جنس تار عنكبوت به ابريشم شبيه است. براي حفظ چسبندگي و نگهداري قابليت به دام انداختن حشرات در طول روز عنكبوت مرتبا" در حال تعمير قسمت هاي آسيب ديده مي باشد. يكي ديگر از ويژگي هاي خاص تار عنكبوت داشتن مقدار زيادي نمك و مواد ضد قارچ و ضد باكتري است كه آن را در برابر حمله باكتري ها و قارچ ها محافظت مي كند. تنيدن تار عنكبوت چقدر طول مي كشد؟ 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۸:۲۳ توسط:chidazin موضوع:

دكوپاژ

يكي از راه هاي تزيين لوازم منزل با هنر خودتان به شيوه اي كاملا منحصر به فرد و تك، استفاده از تكنيك دكوپاژ است. دكوپاژ هنري نسبتا ساده است كه با كمي تمرين و اين آموزش ساده مي توانيد ياد بگيريد و از آن براي تزيين بسياري از لوازم از جمله جعبه هاي چوبي، قاب عكس، جعبه دستمال كاغذي، سيني، جعبه چاي تي بگ استفاده كنيد و با استفاده از آن يك ست كامل هنري و منحصر به فرد براي منزلتان درست كنيد.

دكوپاژ چيست؟

دكوپاژ واژه اي فرانسوي است به معني نوعي از كاردستي كه در آن تكه هاي بريده شده كاغذ، دستمال كاغذي يا كاغذ هاي مخصوص دكوپاژ روي يك شي چسبانده شده و نهايتا سطح كار با وارنيش يا اسپري ضد آب مي شود.

وسايل مورد نياز دكوپاژ

جعبه چوبي

چسب دكوپاژ

وارنيش / اسپري فيكساتور

طرح دكوپاز ( دستمال كاغذي / طرح كاغذي/ كاغذ ترانسفر) – خريد دستمال كاغذي طرح دار / خريد كاغذ ترانسفر

رنگ اكريليك-لينك خريد رنگ اكريليك

قلم مو

روزنامه باطله براي پهن كردن زير كار

لفاف پلاستيكي

نكته براي خريد لوازم هنري

دقت كنيد كه مقدار چسب دكوپاژ و وارنيش يا رنگ اكريليك خريداري شده صرفا براي يك پروژه نيست و براي چندين پروژه هنري كفايت مي كند

براي شروع ، تكه هاي تصاوير مورد نظرتان را از دستمال كاغذي گل دار با دقت قيچي كنيد و از سه لايه دستمال، لايه رويي را جدا كنيد.

در اين مرحله لازم است دقت زيادي داشته باشيد تا لايه نازك دستمال كاغذي پاره نشود يا موقع قيچي كردن گوشه هاي تصوير را اشتباها قطع نكنيد.

براي سادگي اين مرحله مي توانيد از كاغذ ترانسفر مخصوص دكوپاژ استفاده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۷:۱۳ توسط:chidazin موضوع: