chidazin

كرسي

كشورهاي شرقي از جمله ايران و ژاپن در قديم براي گرم كردن خانه و خانواده ازكرسي استفاده مي كردند به اين ترتيب كه منقلي را زير يك كرسي يا ميز كوچك قرار مي دادند و روي آن را لحافي بزرگ پهن مي كردند و بعد همه اعضاي خانواده زير اين لحاف و دور ميز مي نشستند و به هنگام استراحت نيز همان جا مي خوابيدند بعدها با گسترش وسايل مختلف گرمايي از جمله بخاري هاي گاز سوز اين سنت به فراموشي سپرده شد اما حالا ژاپني ها دوباره كرسي را احيا كرده اند تركيبي از يك كرسي كه منبعي گرما ساز دارد به همراه مبلمان و لحاف كه شكل مدرن و زيبايي نيز پيدا كرده است.كرسي جديد (1)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۱:۰۱ توسط:chidazin موضوع:

فال موفقيت

فال موفقيت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۱:۰۰:۱۹ توسط:chidazin موضوع:

دايناسور

آيا مي دانيد چرا نامشان را دايناسور گذاشتند؟ چطور انسان ها در مورد دايناسورها اطلاعات بدست مي آورند؟

مطلب امروز حقايق جالب توجهي را در مورد دايناسورها براي شما فاش مي كند.

اولين چيزي كه شايد دانستنش براي شما نوجوانان عزيز جالب باشد اين است كه كلمه دايناسور يعني چه؟

كلمه دايناسور يك كلمه يوناني و به معناي "مارمولك وحشتناك " است. در سال 1842 ريچارد اوون اين واژه را وارد زبان انكليسي كرد و هدفش نه براي ظاهر وحشتناكشان بلكه براي اندازه شگفت انگيز دايناسورها بود.

دايناسورها مدت 160 ميليون سال روي زمين حكمفرمايي كردند. دوران زندگيدايناسورها از دوره ترياس شروع شد كه در حدود 230 ميليون سال پيش بوده است و در دوران ژوراسيك ادامه داشت و در دوره كرتاس به پايان رسيد كه در حدود 65 سال پيش بوده است.

دايناسور

دوره سالي بين 250 ميليون سال پيش تا 65 ميليون سال پيش به عنوان دوره مزوزوئيك ناميده مي شود. نام ديگر اين دوره "دوره دايناسورها" نام دارد چون حيات و انقراض اكثر دايناسورها در اين دوره زماني بوده است.

دانشمندان علت انقراض يكباره دايناسورها را شهاب سنگ عظيم يا فعاليت آتش فشاني بزرگ مي دانند.

دايناسورها انواع مختلف داشتند. برخي گوشت خوار بودند ولي اكثر دايناسورها گياه خوار بودند.

دسته گياه خواران به خاطر در امان بودن در برابر دسته گوشت خواران سلاح هاي خاصي داشتند. به عنوان مثال دم هاي آنها ميخ دار و سلسله مانند بوده است يا برخي از آنها در مقابل صورتشان سه شاخ داشتند تا بتوانند در مقابل خطر از خود دفاع كنند.

 

 

 

در كنار دايناسورها ، پرندگان و خزندگان نيز مي زيسته اند كه نمي توان آنها را در دسته دايناسورها جاي داد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۹:۰۷ توسط:chidazin موضوع:

خوشحالي يعني

خوشحالي يعني


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۸:۲۲ توسط:chidazin موضوع:

روانشناسي و مشاوره

روانشناسي و مشاوره

دوستان خوب سلام

امروز مي خواهيم شما را با برخي از سوالات متداول در خصوص ارتباط با جنس مخالف آشنا كنيم. اين سوالات حاوي برخي ديدگاه هاي مشاور تربيت ديني سايت است. مشاور ما پاسخ گوي سوالات شما در ارتباط با اين موضوعات مي باشد.

 روانشناسي

 مشاوره

1- آيا مي دانستيد تحقيقات نشان مي‌دهد كه داشتن رابطه‌ عاطفي با جنس مخالف، اعتماد به نفس نوجوانان را كاهش داده و احتمال بروز افسردگي را بيش‌تر مي‌كند؟

2- آيا مي دانستيد بسياري از موارد، ارتباط با جنس مخالف به كاهش انگيزه‌هاي تحصيلي مي‌انجامد و احتمال مردودي و ترك تحصيل را افزايش مي‌دهد؟ اين شرايط بر احساس رضايت فرد از زندگي، آينده‌ تحصيلي شغلي و تشكيل خانواده وي تأثير منفي خواهد داشت.

3- آيا مي دانستيد هر چه زمان برقراري ارتباط با جنس مخالف طولاني‌تر باشد، وابستگي عاطفي افراد به يكديگر بيش‌تر شده و قطع رابطه با رنج هاي فراواني همچون مشكلات جسمي، افت تحصيلي، اشتغالات ذهني و... همراه خواهد بود؟

4- آيا مي دانستيد ترس طولاني مدت از آشكار شدن رابطه‌ پنهاني با جنس مخالف به ويژه پس از قطع ارتباط دختران را در معرض نگراني و اضطراب ناتوان كننده‌اي قرار مي‌دهد و بر احساس خشنودي و سلامت روابط زناشويي آن‌ها در آينده تأثير منفي مي‌گذارد؟

5- آيا مي دانستيد بيش از ۸۴% پسران با قاطعيت اظهار داشته اند كه با دختراني كه ارتباط دوستي برقرار كرده اند هرگز ازدواج نخواهند كرد؟! زيرا به نجابت و پاكدامني آنها به هيچ وجه اعتماد نداشته و معتقدند كه اين گونه دختران كه به آساني با آنها دوست شده اند، مي توانند با هر كس ديگري دوست شوند.

6- آيا مي دانستيد يافته هاي پژوهشي مركز مطالعات سازمان ملي جوانان نشان مي دهد، حدود 45 درصد از طلاق ها به نحوي با آشنايي پيش از ازدواج از طريق دوستي يا آشنايي در محل كار و يا تحصيل جوانان مرتبط است؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۷:۳۲ توسط:chidazin موضوع:

سرويس تختخواب

سرويس خواب هاي زيبايي براي خريد در سايت هاي مختلفي وجود دارد اما هر يك از اين سايت ها به تنهايي يك براي عرضه محصولات يك تامين كننده است ولي در سايتي وجود دارد كه در آن محصولات تامين كننده هاي مختلفي وجود دارد كه بسيار متنوع و جامع است.

براي ديدن سرويس خواب كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۶:۳۸ توسط:chidazin موضوع:

تبديل تاريخ

دانستن دقيق تاريخ به يك تاريخ ديگر براي همه ما مشكل است بين منظور بايد مرجعي باشد كه از دقيق بودن آن اطمينان داشته باشيم.

 

جهت تبديل تاريخ از شمسي به ميلادي يا ميلادي به شمسي و قمري و... كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۵:۴۶ توسط:chidazin موضوع:

كاردستي

وسايل لازم 
دستمال كاغذي
چسب
مقوا
مقداري نمد سفيد
قيچي
شيوه ساخت 
براي ساخت اين بال هاي زيبا ابتدا الگوي بال را به هر شكلي كه مايل هستيد روي مقوا بكشيد و دور آن را برش بزنيد. روي مقوا را به چسب آغشته كنيد و آن را روي يك روزنامه بچسبانيد. اطراف روزنامه را برش هاي ريز ايجاد كنيد و لبه ها را بچسبانيد. پس از اين كه چسب ها كاملا خشك شد نوبت به پر هاي بال است.

كاردستي 

كاردستي با وسايل دور ريختني

كار دستي با كاغذ

براي پر ها مي توانيد از دستمال كاغذي سفيد يا كاغذ كشي استفاده كنيد. دستمال را از گوشه روي هم تا بزنيد تا يك مثلث تشكيل شود سپس مقداري آن را چين دهيد و در دست محكم فشار دهيد تا كاملا خط چين ها مشخص شود. پس از آن از گوشه شروع كنيد و تمام قسمت هاي رويه بال را با اين پر ها بپوشانيد.

پس از اين كه هر دو قسمت رويه بال را با پر ها پوشانديد نوبت به قسمت پشت بال مي رسد. براي اين كه كار زيبا تر باشد بهتر است لايه اي از نمد را به اندازه الگوي بال برش بزنيد و با چسب به پشت بال ها بچسبانيد. وسط دو بال را با مقداري كش 2 سانتي به هم متصل كنيد و درجشنها و ميهماني ها از زيبايي وكاردستي و خلاقيت تزيينات دست ساز خود لذت ببريد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۵:۰۷ توسط:chidazin موضوع:

صندلي راك

صندلي راكينگ چير

صندلي راك يكي از بهترين وسايلي است كه در خانه در مواقع خستگي ها و حتي براي آرامش گرفتن و ريلكس كردن به كار ميرود.

اين صندلي يك مدل قديمي است كه ديزاين متفاوتي را در خانه خلق مي كند زيرا هم سبك قديمي دارد و هم ظاهري كلاسيك كه اين خصوصيات آن را خاص مي كند.

بهترين اسمي كه مي توان براي صندلي راك انتخاب كرد گهواره آرامش بخش بزرگسال (صندلي گهواره اياست

تاب خوردن آرام روي صندلي در حاليك كتاب مورد علاقه را ميخوانيد و يا يك نوشيدني خاص مي خوريد و منظره بيرون را تماشا مي كنيد بهترين حس آرامش است.

اين صندلي نمادي از آرامش است.

براي ديدن انواع صندلي راك كليك كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۴:۲۱ توسط:chidazin موضوع:

تبديل تاريخ شمسي به قمري

تبديل تاريخ شمسي به قمري


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۷:۳۸ توسط:chidazin موضوع: